Gumisie i Tygryski na wycieczce w Międzyzdrojach

2. czerwca dzieci z grupy Gumisie i Tygryski były na wycieczce w Muzeum Przyrodniczym w Międzyzdrojach oraz w Zagrodzie Pokazowej Żubrów.

Przedszkolaki z bliska obejrzały charakterystyczne dla tego środowiska ptaki i zwierzęta. Widziały ogromnego orła bielika ,ptaki, pingwiny, foki, mewy. W leśnym środowisku zobaczyły gatunki zwierząt charakterystyczne dla wyspy Wolin – jelenie, sarny, dziki czy lisy. Szczególną uwagę dzieci zwrócił olbrzymi żubr- największy ssak Europy. Z Muzeum przedszkolaki pojechały do Zagrody Żubrów. Zagroda Pokazowa Żubrów usytuowana jest przy zielonym szlaku turystycznym. Zagroda zajmuje 28 ha, z czego żubry maja do swojej dyspozycji 20 ha. Dzieci obserwowały te ogromne zwierzęta ze specjalnych platform widokowych. Miały dużo szczęścia , bo król lasu podszedł bardzo blisko i mogły go podziwiać w całej okazałości. W miłych nastrojach dzieci ruszyły w drogę powrotną do przedszkola.