Dzień Dziecka w Tygryskach

Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, 
ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej 
– mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów.
Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie. 
(Julian Ejsmond)

Międzynarodowy Dzień Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. ONZ zleciło wszystkim państwom członkowskim organizowanie obchodów Dnia Dziecka, które miało być świętem propagowania idei braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi na całym świecie. Dzień dziecka to również okazja do promowania działań na rzecz ich pomyślnego rozwoju. Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest na całym świecie w różne dni roku i w różny sposób zależnie od kultury.W Polsce Dzień Dziecka obchodzimy 01 czerwca. W tym dniu dzieci z grupy IV „Tygryski” z Publicznego przedszkola „Promyk Słońca”
w Dziwnowie uczestniczyły w zabawach zorganizowanych w sali przedszkolnej
z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz miały okazję przypomnieć sobie swoje prawa oglądając film edukacyjny „Edukredka – Dzień Dziecka”. Główną atrakcją było pieczenie gofrów, w przygotowaniu których przedszkolaki brały aktywny udział. Po obiedzie czekała kolejna niespodzianka w postaci lodów ufundowanych przez Panią Weronikę Kozicką. Dzień ten został uświetniony przez Panią Dyrektor Renatę Klimowicz, która złożyła dzieciom najlepsze życzenia i wręczyła prezent dla grupy w postaci gier edukacyjnych i puzzli oraz słodkich niespodzianek dla każdego dziecka. Dzień Dziecka powinien być radosny a dzieci uśmiechnięte od ucha do ucha w tym szczególnym dniu. Tak też było w naszym przedszkolu.

Wszystkim Dzieciom Składamy Najwspanialsze i najmilsze życzenia – Wszelkich marzeń spełnia, Radości, Zdrowia i Pomyślności. I jeszcze więcej prawdziwej Miłości.

Opracowały: Grażyna Redźko i Anna Franczak