Dzień Mamy i Taty

Bo rodzina, to rodzice i rodzeństwo, to są krewni, których łączy pokrewieństwo,
bo w rodzinie wszyscy bardzo się kochamy. I gdy trzeba jedni drugim pomagamy.

            Dzień Matki obchodzimy 26 maja, Dzień Ojca 23 czerwca. Dzieci z grup III i IV połączyły te dwa najważniejsze dni we wspólne święto, przygotowując koncert.

Dzieci z grupy „Gumisie” pod czujnym okiem Pań Bożeny Z, Anity Ch.  oraz Magdaleny P. zaprezentowały piękne piosenki: „My rodzinę dobrą mamy”, „Kocham Cię Mamo” i „Kochany tato”, wykonały instrumentację oraz improwizację ruchową do Polki Tritsch-tratsch Johana Strausa, a na zakończenie w formie opowieści ruchowej przedstawiły „Piosenkę o sprzątaniu”.

Dzieci z grupy IV „Tygryski” wykonały instrumentację do utworu „Letkis”, zaśpiewały piosenkę „Mamo, tato” i „Piosenkę dla mamy i taty” oraz zatańczyły „Taniec Belgijski”
i pięknie wyrecytowały wiersz pt.: „Rodzina”. Koncert przygotowały dzieci wraz z Paniami Grażyną R., Anną F. oraz Elżbietą P.

            Swoją pracą i zaangażowaniem dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca”
w Dziwnowie tańcem, śpiewem i piosenką wyraziły swoją miłość i wdzięczność. Mamie za serce, które tak wiele rozumie, zawsze wybacza, za skarb największy życie i miłość – dziękujemy mamo.

Obok mamy niezwykle ważną rolę w życiu dziecka pełni tata „mistrz”, który kształtuje osobowość dziecka, uczy uczciwości, odwagi, cierpliwości, odpowiedzialności, uczy sztuki życia w świecie – dziękujemy tato.

            Koncerty zostały przesłane na e-maile grupowe rodziców w formie krótkich filmów. Nie zabrakło własnoręcznie wykonanych prezentów, które dzieci wręczyły osobiście
w przedszkolu.

Wszystkim mamom i tatom w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim pociechy ze swoich milusińskich i gratulujemy wspaniałych dzieci.

„Rodzic” – najważniejsza „rola” świata.

Opracowały: Bożena Z., Anna F.

Również dzieci z grupy II Duszki przygotowały część artystyczną oraz upominki dla swoich rodziców. Pod okiem pani Magdy S,, Izabeli Ł. oraz Inez K. Każde z dzieci zaprezentowało się podczas recytacji wiersza „Dwie połówki” – tutaj każde z chętnych dzieci mogło powiedzieć wiersz do mikrofonu. I chociaż pani Magda trochę pomagała, to nikt nie miał tremy. Przedstawiły swoje umiejętności również w tańcu „Polka”, piosence z układem tanecznym  „Już potrafię”, zagrały na instrumentach perkusyjnych do utworu „Tango” oraz zatańczyły i zaśpiewały piosenkę – życzenia „Życzenia dla mamy i taty”. Wszystkie nagrania i fotografie trafiły do rodziców na facebookową grupową stronę, czym, oprócz upominków sprawiły im ogromną radość. I korzystając ze słów piosenki dołączamy się do życzeń:

„Dużo słońca życzę Ci

 i radosnych wszystkich dni.

Zdrowia na calutki rok,

niech zmartwienia pożre smok, smok, smok.”

Opracowała: Magdalena Sowa