Święto Niepodległości

 „Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada!…

Tym, co zmarli za ojczyznę

Hołd wdzięczności Polska składa…”

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej. Przedszkole wychowuje dzieci w umiłowaniu Ojczyzny, w duchu humanizmu, tolerancji i wolności sumienia poprzez rozwijanie szacunku dla rodziców, języka, wartości moralnych kraju z którego dzieci pochodzą i w którym mieszkają, ale także dla innych kultur.  Dlatego w dniach 02-11.11.2020 r. w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie nauczycielki z poszczególnych grup dostosowując zajęcia zorganizowały wirtualne wycieczki w różne zakątki Polski wykorzystując środki multimedialne, zdjęcia i zabawy. Dzieci miały okazję poznania symboli narodowych Polski, wysłuchania wierszy oraz wykonania różnych prac techniczno – plastycznych związanych z Polską.  Dnia 9 listopada w obecności Pani Dyrektor Renaty Klimowicz w grupach III i IV odbył się koncert patriotyczny „Przedszkolaki dla niepodległej”. Dzieci z grup III „Gumisie” pod kierunkiem Pań Bożeny Z., Anity Ch. i Jolanty Ch. zaśpiewały piosenkę „Tutaj mieszkam” wyrecytowały wiersz „Polskie dziecko” oraz zaśpiewały piosenkę „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Wystąpili: Maja K, Staś, Kinga, Dawid, Antosia, Kacper, Inga, Michał, Hubert A., Krzysiu, Hania, Marcel, Ala, Hubert W. oraz Maja M. Dzieci z grupy IV „Tygryski” wyrecytowały pięknie wiersze: „11 listopada” i „Ojczyzna” oraz zaśpiewały piosenkę „Polska”. W koncercie wystąpili: Bartuś O, Agata , Marcel, Adaś, Emilka, Oskar, Hania H., Igor, Aurelia, Kacper Ch., Antoś, Hania G., Szymon oraz Natalka.    11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość, z tej okazji 11 listopada jest Narodowym Świętem Niepodległości. Każdego roku dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w gminnych obchodach tego święta. Ze względu na sytuację panującą w kraju, związaną z COVID-19,  w tym roku nie mogliśmy osobiście uczestniczyć w uroczystościach. 11 listopada na mszy św. w Kościele Parafialnym pw. św, Józefa w Dziwnowie wierni mogli wysłuchać koncertu „Przedszkolaki dla niepodległej”, w wykonaniu dzieci z najstarszych grup, w formie nagrania. Nasze Przedszkole wzięło  udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do Hymnu”. We wtorek  
o godzinie 11.11 dzieci z grup III i IV odśpiewały Hymn Państwowy, natomiast dzieci młodsze wysłuchały Hymnu w swoich grupach.              

Opracowały: Bożena Z, Anna F.