Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość,
dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

Conklin

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto wszystkich pracowników oświaty. Pamiętały o tym dzieci i rodzice z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie, przygotowując jesienne kwiaty, życzenia oraz słodką niespodziankę.

W każdej Sali Pani Dyrektor Renata Klimowicz podziękowała pracownikom za zaangażowanie oraz sumienną realizację zadań wychowawczo-dydaktycznych i organizacyjnych przedszkola. Pracownikom życzyła wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym, zdrowia,
a także spełnienia wszelkich marzeń. Poprosiła także o kontynuację współpracy wręczając pamiątkowe dyplomy.

Przedszkolaki uświetniły uroczystość grupowymi występami, na które zaprosiły Panią Dyrektor Renata Klimowicz.

Dzieci z grupy V „Misie” wraz z Paniami K. Kołakowską, O. Galacką oraz A. Ratajską zaśpiewały piosenkę „Jestem zuch”, wyrecytowały wiersz „Święto przedszkolaka” oraz zaśpiewały piosenki z inscenizacją ruchową „Miś w przedszkolu” i „Tu paluszek”.

Grupa I „Smerfy” ze swoimi Paniami B. Arczyńską, M. Jankowską oraz K. Szatanik, przygotowały wiersz „Życzenia”, a także piosenki z inscenizacją ruchową „Jestem zuch”, „Kasztanki” oraz „Idzie jeżyk”.

W grupie II „Duszki” Pani Dyrektor wysłuchała piosenki „Nasze przedszkole”, piosenki
z instrumentacją „Spacer po kałużach”, piosenki z układem tanecznym „Modna jesień” oraz uczestniczyła wraz z Paniami M. Sową, M. Podolską oraz I. Knuth we wspólnej zabawie
w kole do utworu „Kasztanki”.

Grupa III „Gumisie” pod kierunkiem B. Zajączkowskiej, A. Chudy oraz J. Chudy zaprezentowała wiersz „Nasza grupa”, piosenkę „W naszym pokoju”, wiersz „Pani Dyrektor”, piosenkę „Walczyk szczęśliwych dzieci”, wiersz „Pani Jesień” oraz piosenkę „Nasza Pani”.

W grupie IV „Tygryski” Pani Dyrektor mogła wysłuchać przygotowanej przez dzieci inscenizacji na wesoło „Zebranie w przedszkolu”. Dzieci wraz z Paniami G. Redźko,
E. Pankowską oraz A. Franczak zaprosiły również do wysłuchania piosenki z inscenizacją ruchową „Nasza Pani”. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty.

Za część artystyczną dzieci zostały nagrodzone brawami i smacznymi cukierkami.
We wszystkich salach odbył się słodki poczęstunek.

O Dniu Edukacji Narodowej pamiętały także Panie z Rady Rodziców Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie, które podarowały pracownikom kwiaty oraz złożyły nietypowe życzenia nawiązujące do trudnego dla nas wszystkich czasu:

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej

Obchodzony jest w formie bezobjawowej.

Nadeszły czasy trudne i wyjątkowe,

Tak zwane pandemiczne „covidowe”.

Nie możemy wspólnie dziś świętować,

Ale proszę się nie denerwować.

Zawsze o Tobie pamiętamy,

Dzięki czemu radość w sercu mamy.

Abyśmy wszyscy byli bezpieczni,

Serdeczne życzenia ślą podopieczni,

Dołączają się rodzice

No i oczywiście współpracownice.

Przyjmij od nas proszę najlepsze życzenia:

Zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia.

Wszystkim bardzo dziękujemy za ciepłe życzenia.

Opracowały: Bożena Zajączkowska i Anna Franczak