Mikołajki w Publicznym Przedszkolu ,, Promyk Słońca” w Dziwnowie

W poniedziałek, 9 grudnia w Publicznym Przedszkolu ,, Promyk Słońca’’ w Dziwnowie odbyły się Mikołajki. Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego sumiennie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, listy do Mikołaja. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Najpierw przywitał młodsze grupy-,,Misie” i ,, Smerfy . Trochę później starsze grupy – ,,Duszki”, ,, Gumisie”’ oraz ,, Tygryski”. Zabawa była okazją do integracji grup przedszkolnych i aktywnego spędzania czasu w gronie rówieśników. Udział w zabawach muzyczno-ruchowych, które poprowadziła Firma „Fiesta” ze Szczecina sprzyjał kształtowaniu umiejętności społecznych dzieci odnoszących się do współdziałania w zabawach i sytuacjach zadaniowych. Na koniec spotkania, po zapewnieniach ,że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu , Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami, ufundowanymi przez Radę Rodziców. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały to spotkanie, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Obiecujemy- na pewno wróci za rok !

Opracowała: Grażyna Redźko