Duszki na wycieczce w biblotece

W związku z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 oraz projektem edukacyjnym realizowanym w naszym przedszkolu pt. „Poznajemy wybrane zawody – szukamy własnej drogi do spełnienia marzeń”, dzieci z grupy „Duszki” wraz z paniami Grażyną Redźko i Elżbietą Pankowską wybrały się na zajęcia biblioteczne. Tematem naszego spotkania było zapoznanie z wybranymi zawodami – głównie z pracą wykonywaną przez bibliotekarza. Na wejściu dzieci zostały powitane przez panią dyrektor Alinę Cygal- Sobhi oraz starszego bibliotekarza panią Iwonę Bzdyrę. Dzieci już wiedzą co należy do obowiązków bibliotekarza, m.in.: wypożyczanie i układanie książek alfabetycznie oraz według tematyki, prowadzenie zajęć bibliotecznych dla dzieci, spotkania czytelnicze, udział w różnorodnych akcjach, skrzatowe zajęcia dla wszystkich dzieci z naszej Gminy. Pani Iwona zachęciła również dzieci do udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”, która jest prowadzona w naszej bibliotece. Ogromną radość wśród dzieci wzbudził taniec do piosenki „Uśmiech dziecka – twoja biblioteka”. Duszki obejrzały również dwa interesujące filmy przedstawiające wybrane zawody i ich atrybuty, rozwiązywaliśmy zagadki oraz mówiliśmy kim chcielibyśmy zostać w przyszłości. Konkurencja noszenia książki na głowie oraz podawanie książki górą i dołem sprawiła dzieciom wiele radości jak i trudności. Na zakończenie naszego spotkania zabawa-przechodzenie przez kolorowy tunel sprawiła dzieciom wielką przyjemność. Na pewno niebawem znów wrócimy do biblioteki.

Opracowała: Grażyna Redźko