Bieg Dnia Olimpijskiego-Olimpic Day

Jednym z wielu zadań realizowanych przez przedszkole jest tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności, dbania o zdrowie, sprawność ruchową i bezpieczeństwo. Dnia 18 czerwca 2019 roku dzieci z grupy I „Smerfy”, II „Duszki”, III „Gumisie” i IV „Tygryski” z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie wzięły udział w Biegu Dnia Olimpijskiego „Olympic Day”. Celami tego wydarzenia była popularyzacja biegania jako najprostszej form ruchu, kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji oraz uczczenie 100 rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dzieci miały również możliwość spotkania słynnych Polskich Olimpijczyków m.in..: Ryszarda Wolnego, Szymona Ziółkowskiego, Tomasza Kucharskiego, Monikę Pyrek, Marka Łbika, Ryszarda Fornalczyka, Rajmunda Zielińskiego, Janusza Zarenkiewicza, Żanetę Papierską.
O godzinie 10.00 nastąpiło oficjalne otwarcie biegu – wysłuchanie hymnu olimpijskiego, uroczyste wciągnięcie flagi na maszt oraz zapalenie olimpijskiego znicza. Następnie wszystkie przedszkolaki udały się na miejsce startu biegu. Rozgrzewka poprowadzona pod kierunkiem pana Jerzego Janawy pozwoliła na szybki i bezkontuzyjny udział w biegu.
Oto wyniki:
W kategorii dziewczęta rocznik 2014 i młodsi
I miejsce – Aurelia Mazurek,
II miejsce – Zofia Wesołowska,
III miejsce – Zuzanna Tworek.
W kategorii chłopcy rocznik 2014 i młodsi
I miejsce – Mateusz Niedworok,
II miejsce – Piotr Socha,
III miejsce – Kacper Chalcarz.
W kategorii dziewczęta rocznik 2012 – 2013
I miejsce – Lena Bednarczyk,
II miejsce – Aleksandra Chołodzińska,
III miejsce – Kalina Teper.
W kategorii chłopcy rocznik 2012 – 2013
I miejsce – Borys Stanisławowski,
II miejsce – Filip Kijek,
III miejsce – Julian Tomczak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali medal, pamiątkową koszulkę, dyplom oraz małe co nieco (wodę, banana i słodkiego wafelka). Po biegu zjedliśmy pyszne spaghetti i udaliśmy się do parku, w którym czekały na nas wspaniałe atrakcje. Wzięliśmy udział w zajęciach żeglarskich, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w kolorowej fotobudce oraz aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych z piłką „Drużyna Kangura”, za co otrzymaliśmy dyplomy wypisane przez pana Adriana Szpakowskiego.
Zmęczeni, ale szczęśliwi musieliśmy wracać do przedszkola na pyszny obiad. To był dzień pełen wrażeń!

Opracowała: Agata Lelo, Bożena Zajączkowska