Wycieczka Gumisiów w Szkole Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie

„Witaj nam, szkoło radosna,
grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry, szkoło wesoła.”

Dnia 14 czerwca dzieci z grupy III „Gumisie” z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie. Celem wycieczki było poznanie przyszłych wychowawczyń, zapoznanie się z budynkiem i pomieszczeniami szkoły, jak również niwelowanie lęku przed przekroczeniem progu szkolnego.
Przed wejściem do szkoły zostaliśmy powitani przez szkolną woźną p. Elżbietę Porzych, która zaprosiła nas do środka. Idąc długim korytarzem na swojej drodze spotkaliśmy konserwatora pana Marka Ziębę – męża naszej pani Małgosi, który potrafi wszystko naprawić.
W swojej sali szkolnej powitała nas pani Mirosława Romańczyc, która przygotowała dla wszystkich dzieci artystyczne niespodzianki. Gumisie miały okazję poznać swoją przyszłą panią – rozmawialiśmy, śpiewaliśmy piosenki i pokonywaliśmy strach przed pierwszym dzwonkiem. Następnie udaliśmy się do sali pani Ewy Trzebińskiej – Brzezińskiej, która zaprosiła wszystkie dzieci do przedstawienia się. Były wspólne gry i zabawy na dywanie, śpiewy oraz rozmowy. Przedszkolaki z zaciekawieniem przeglądały podręczniki trzecioklasistów oraz po raz pierwszy mogły zasiąść w ławce szkolnej.
Wizyta w szkole była bardzo ciekawa, dlatego Gumisie z przyjemnością we wrześniu przekroczą mury szkolne i staną się pierwszakami!

Opracowały: Agata Lelo, Bożena Zajączkowska