Festiwal Piłki Nożnej im. Jana Pawła II

„Oby sport promował
radość życia,
odpowiedzialność,
zdolność do poświęceń
i szacunek dla każdego człowieka”
Jan Paweł II

Dnia 13 czerwca 2019 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej w Dziwnowie odbył się Festiwal Piłki Nożnej im. Jana Pawła II pod patronatem Burmistrza Dziwnowa oraz Proboszcza Parafii pw. św. Józefa, którego uczestnikami były dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca”. W rozgrywkach piłkarskich brały udział przedszkolaki z grupy III – „Gumisie” pod kierunkiem Agaty Lelo przy współpracy Jolanty Chudy i grupy IV – „Tygryski” pod kierunkiem Katarzyny Kołakowskiej przy współpracy Magdaleny Podolskiej.
Senegal, Kolumbia, Japonia i Polska to państwa reprezentowane przez cztery drużyny utworzone w drodze losowania. Poszczególne miejsca w rozgrywkach piłkarskich, które
prowadzili p. Teresa Winiarska i p. August Wolniakowski, zdobyły kolejno:
 I miejsce drużyna reprezentująca Polskę w składzie: Kalina Teper, Michał Kubacki, Borys Stanisławowski, Jakub Łasz, Martyna Janik oraz zawodniczka z listy rezerwowych Jagoda Szmigiel;
 II miejsce drużyna reprezentująca Senegal w składzie: Krystian Chalcarz, Szymon Kazana, Laura Kluza, Dagmara Tutak, Izabela Wieczorek oraz zawodniczka z listy rezerwowych Bianka Bielaczyc;
 III miejsce drużyna reprezentująca Japonię w składzie: Radosław Popowski, Kacper Strzałkowski, Kaja Mazurek, Julia Markowska, Maria Musialska oraz zawodnik z listy rezerwowych Bartłomiej Trocha.
Kolumbię reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Matuszewski, Jakub Kubicki, Nina Źródlewska, Fabian Jankowski, Lena Bednarczyk oraz zawodniczka z listy rezerwowych Zofia Piasecka.
Wszyscy uczestnicy festiwalu, który propaguje piłkę nożną wśród dzieci, otrzymali koszulki
z logo imprezy.
Udział w wydarzeniach o charakterze sportowym, organizowanych poza placówką jest okazją do zdobywania doświadczeń i budzenia świadomości dotyczącej rozwijania sprawności fizycznej oraz kształtowania postaw zdrowej rywalizacji. Celem jest również doskonalenie umiejętności radzenia sobie z przegraną, co odnosi się do kształtowania umiejętności rozumienia i akceptowania własnych możliwości ruchowych oraz możliwości innych uczestników. Udział w festiwalu stał się okazją do poznawania zasady kulturalnego dopingu oraz kulturalnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej.

Opracowały: Katarzyna Kołakowska, Agata Lelo