Projekt pod nazwą ,, Morze to życie”

Ministerstwo Obrony Narodowej i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w ramach działań związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Rozwoju realizuje projekt pod nazwą „Morze to życie”. Celem projektu jest ochrona mórz, oceanów i zasobów morskich oraz wykorzystywanie ich w zrównoważony sposób. Założeniami projektu jest integracja środowiska wojskowego i cywilnego oraz podnoszenie świadomości przyrodniczej i ekologicznej społeczeństwa.
Dnia 4 czerwca grupę III „Gumisie” odwiedzili żołnierze JW5018 w Dziwnowie – pan Damian Bednarczyk oraz pan Piotr Kiersztyn.
Tata Lenki – pan Damian przeczytał przedszkolakom Ekologiczną bajkę o Smoku Bazylim, dzięki której dowiedzieliśmy się, w jaki sposób możemy dbać o naszą przyrodę oraz utrwaliliśmy sobie zasady segregacji śmieci. Każdy Gumiś obiecał, że będzie przestrzegał wszystkich zasad Dobrego Ekologa.
W prezencie każde dziecko otrzymało pyszne cukierki oraz książkę w formie komiksu. Do wyboru były: „Szkarłatne Berety w akcji” – komiks o Żandarmerii Wojskowej; „Mazurek Dąbrowskiego 1797” – komiks dotyczący Józefa Wybickiego przebywającego na emigracji, wizja powstania „Mazurka”, jego dalszych losów jako polskiego hymnu narodowego; „Wszystkie wojny Mariana Porwita” – komiks przedstawiający historię człowieka, który był zasłużonym wychowawcą żołnierzy oraz autorem podręczników dotyczących szkolenia i wychowania żołnierzy.
W podziękowaniu za wizytę oraz poświęcony czas, dzieci wręczyły panu Damianowi i panu Piotrowi przygotowane własnoręcznie laurki.

Opracowała: Agata Lelo