Piknik Rodzinny w Gumisiach

boginią czystości,
brakiem nienawiści,
przykładem miłości,
głosem, co odbija się echem
najdroższym prawdziwym człowiekiem.”

Rodzice to nie tylko dawcy życia. To przede wszystkim przyjaciele, to wychowawcy, z którymi miło się spędza wspólny czas. Dlatego ważne są święta, w których dzieci swoim aktywnym śpiewem i tańcem mogą im za to wszystko podziękować.
Dzień Mamy i Dzień Taty w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie odbył się dnia 23 maja. Dzieci z grup: Smerfy, Duszki, Gumisie, Tygryski przygotowały wspólny koncert, na który zaprosiły swoich bliskich.
Po występie artystycznym dzieci z grupy III „Gumisie” zaprosiły swoich rodziców na Piknik Rodzinny, który odbył się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Dziwnowie. Na uczestników pikniku czekały różnorodne atrakcje, m.in.: trampolina, huśtawki, boisko z bramkami do rozegrania meczu piłki nożnej oraz pyszne jedzenie – kiełbaski, ciasta, owoce, napoje i inne słodkości. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami swoje zdolności wokalne śpiewając piosenki, które prowadziły nas przez wszystkie lata wspólnie spędzone w przedszkolu. Rodzice wysłuchali również nagrań, w których dzieci mówiły za co kochają swoją mamę i tatę. Na zakończenie imprezy rodzice zostali obdarowani przez dzieci własnoręcznie wykonanymi prezentami – portretem na drewienku.

Dzieci z grupy III pod kierunkiem Bożeny Zajączkowskiej i Agaty Lelo przygotowały koncert dla Mam z Sołectwa Dziwnów Górny. W Świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwnowie, dnia 25 maja pani sołtys Emilia Szafran zorganizowała przyjęcie dla wszystkich Mam z Dziwnowa Górnego. Dzieci na występie przedstawiły wiersz „Jesteś dla mnie Mamo”, zaśpiewały piosenki: „Święto naszej Mamy”, „Małe Niebo”, „Czas”, „Oni są za sobą”, „Aby brać trzeba dać”, „Rodzinka” oraz zaprezentowały układ taneczny do piosenek „Jesteś Mamą” i „Wszystko dla Ciebie”. Na zakończenie niespodzianka! – zatańczyły taniec disco do piosenki pt. „Ręce w górę”. Za trud włożony w występ dzieci otrzymały słodkości oraz gromkie brawa od wszystkich przybyłych gości.

Opracowały: Agata Lelo, Bożena Zajączkowska