Piknik Rodzinny w Gumisiach

„Jesteś dla mnie Mamo
boginią cierpliwości,
boginią czystości,
brakiem nienawiści,
przykładem miłości,
głosem, co odbija się echem
najdroższym prawdziwym człowiekiem.”

Rodzice to nie tylko dawcy życia. To przede wszystkim przyjaciele, to wychowawcy, z którymi miło się spędza wspólny czas. Dlatego ważne są święta, w których dzieci swoim aktywnym śpiewem i tańcem mogą im za to wszystko podziękować.
Dzień Mamy i Dzień Taty w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” w Dziwnowie odbył się dnia 23 maja. Dzieci z grup: Smerfy, Duszki, Gumisie, Tygryski przygotowały wspólny koncert, na który zaprosiły swoich bliskich.
Po występie artystycznym dzieci z grupy III „Gumisie” zaprosiły swoich rodziców na Piknik Rodzinny, który odbył się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Dziwnowie. Na uczestników pikniku czekały różnorodne atrakcje, m.in.: trampolina, huśtawki, boisko z bramkami do rozegrania meczu piłki nożnej oraz pyszne jedzenie – kiełbaski, ciasta, owoce, napoje i inne słodkości. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami swoje zdolności wokalne śpiewając piosenki, które prowadziły nas przez wszystkie lata wspólnie spędzone w przedszkolu. Rodzice wysłuchali również nagrań, w których dzieci mówiły za co kochają swoją mamę i tatę. Na zakończenie imprezy rodzice zostali obdarowani przez dzieci własnoręcznie wykonanymi prezentami – portretem na drewienku.

Dzieci z grupy III pod kierunkiem Bożeny Zajączkowskiej i Agaty Lelo przygotowały koncert dla Mam z Sołectwa Dziwnów Górny. W Świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwnowie, dnia 25 maja pani sołtys Emilia Szafran zorganizowała przyjęcie dla wszystkich Mam z Dziwnowa Górnego. Dzieci na występie przedstawiły wiersz „Jesteś dla mnie Mamo”, zaśpiewały piosenki: „Święto naszej Mamy”, „Małe Niebo”, „Czas”, „Oni są za sobą”, „Aby brać trzeba dać”, „Rodzinka” oraz zaprezentowały układ taneczny do piosenek „Jesteś Mamą” i „Wszystko dla Ciebie”. Na zakończenie niespodzianka! – zatańczyły taniec disco do piosenki pt. „Ręce w górę”. Za trud włożony w występ dzieci otrzymały słodkości oraz gromkie brawa od wszystkich przybyłych gości.

Opracowały: Agata Lelo, Bożena Zajączkowska