Konkursy plastyczne w Gumisiach

dav

Celem konkursów plastycznych jest między innymi wyłanianie dzieci zdolnych i promowanie ich. Okres zimowy w grupie III „Gumisie” przebiegał pod znakiem konkursów plastycznych. Jak co roku dzieci z naszej grupy wzięły udział w IV Powiatowy Konkursie Plastycznym „Zdrowe zęby mam, bardzo o nie dbam” organizowanym przez Stację Epidemiologiczno – Sanitarną w Kamieniu Pomorskim. Do konkursu zgłoszono 26 prac z jedenastu oddziałów przedszkolnych. Komisja Konkursowa biorąc pod uwagę walory estetyczne i treści prozdrowotne przyznała dwa II miejsca dzieciom z naszej grupy – Kalinie Teper oraz Jagodzie Szmigiel.
Kolejnym konkursem, w którym wzięły udział dzieci z naszej grupy był IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Ekosystem Pola w oczach dziecka”. Celami konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych od najmłodszych lat, podniesienie poziomu świadomości przyrodniczej i ekologicznej oraz upowszechnienie wiedzy na temat ekosystemu pola. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem przez Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepę, Zachodniopomorską Kurator Oświaty w Szczecinie Magdalenę Zarębską – Kuleszę, Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Nagrody ufundowały również Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie. Miło nam poinformować, że Jagoda Szmigiel otrzymała wyróżnienie i razem z panią Agatą Lelo wybrała się po odbiór nagrody do Przedszkola Publicznego nr 3 „Pentliczek” w Szczecinie. Na konkurs wpłynęło 70 prac w kategorii 5 – 6-latków z całego województwa zachodniopomorskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowały: Agata Lelo, Bożena Zajączkowska

dav
dav
dav
dav