Dzień Babci i Dziadka

Dlaczego dzieci kochają Babcię i Dziadka? Na to pytanie odpowiedziały dzieci ustami swoich pań, m. in.:
• bo pomagają naszym rodzicom nas wychowywać;
• bo nas przytulają;
• bo bawią się z nami klockami;
• dziadka kocham dlatego, że często przychodzi po mnie do przedszkola i się mną opiekuje;
• bo mogę z nimi robić to, czego nie mogę robić w domu;
• bo nas kochają.
Podczas spotkania dla Babć i Dziadków w dniu 24. stycznia 2019 r. dzieci z grup: Smerfy, Duszki, Gumisie i Tygryski miały możliwość rozwijać się w m. in. społecznym i poznawczym obszarze swojego rozwoju. Eksperymentowały rytmem, głosem, dźwiękami i ruchem, miały silne poczucie sprawstwa i własnej wartości, odczuwały silny związek z rodziną jak i grupą rówieśników oraz radość z zabawy z przybyłymi gośćmi.
Pani dyrektor Renata Klimowicz powitała wszystkich gości i przedstawiła przybyłym gościom kadrę pedagogiczną, która pracuje z tymi grupami w przedszkolu. Następnie zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu dzieci. Smerfy pod kierunkiem p. Grażyny Redźko i Anny Franczak przedstawiły swoje umiejętności w tańcu „Kozierajka”, piosence „Kocham dziadka” oraz instrumentacji do piosenki „Maszerują dzieci drogą”. Grupa II Duszki wraz z panią Beatą Arczyńską przedstawiły się w piosence „Dziadku, dziadku”, wierszu „Oto babcia” i tańcu „Swing w uliczce”. Następnie zatańczyły taniec cza-cza-cza pod okiem instruktora tańca p. Sławomira Sowy, który ma zajęcia taneczne w naszym przedszkolu. W dalszej kolejności wystąpiły dzieci z grupy III Gumisie pod kierunkiem p. Bożeny Zajączkowskiej i Agaty Lelo w piosence z układem tanecznym „Moja babcia i mój dziadek”, układzie ruchowym połączonym z instrumentacją do piosenki „Fajni dziadkowie”, układzie tanecznym w rytmie krakowiaka do piosenki „Bogaty dziadek” oraz w sambie. Grupa IV Tygryski pod kierunkiem p. Magdaleny Sowy i Katarzyny Kołakowskiej wystąpiły w wierszu „Kochane babcie , drodzy dziadkowie”, instrumentacji do utworu J. Straussa „Marsz perski”, układzie tanecznym do piosenki „Kraina babci i dziadka” oraz walcu angielskim. Po zakończeniu występów poszczególnych grup pan Sławek zaprosił dzieci z grupy II, III i IV do wspólnego tańca disco, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród przybyłych gości.
Rok szkolny 2018/2019 jest Rokiem Niepodległej. Nasze dzieci rozwijają się w duchu różnych wartości, których początkiem jest najbliższa rodzina, dziadkowie, przedszkole, Mała Ojczyzna jaką jest nasz region. Uczą się patriotyzmu. By ukazać dziecięca miłość do Polski dzieci przedstawiły wspólną piosenkę „Rodzinny kraj”.
By wszystkim przybyłym gościom jeszcze raz przypomnieć, że mają święto, dzieci odśpiewały Sto lat, a następnie pani dyrektor zaprosiła gości do sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci oraz pracowników przedszkola. Tam dzieci wręczyły Dziadkom i Babciom upominki wykonane przez siebie i bawiły się wspólnie z kochanymi osobami. Co robiły?….dowiecie się, gdy sami będziecie babciami i dziadkami i dzieci zaproszą Was do przedszkola .

Opracowała: Magdalena Sowa