„Promyki Słońca – walczą do końca!”

Dnia 12 stycznia (sobota) dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie wzięły udział w imprezie sportowej dla przedszkolaków „Orlen Przedszkoliada Tour 2019” objętej Patronatem Honorowym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Reprezentacja przedszkola liczyła 26 dzieci z najstarszych grup wiekowych oraz 36 osób całej społeczności przedszkolnej (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie). Impreza odbyła się w Hali Netto Arena w Szczecinie.

Wszyscy uczestnicy wycieczki świadomi korzyści wynikających z aktywności fizycznej poprzez zabawy z piłkami, pełni entuzjazmu już w autobusie na trasie Dziwnów – Szczecin planowali udział naszej społeczności w imprezie. Program wycieczki oraz założone cele zostały osiągnięte, a wrażenia i doświadczenia w trakcie imprezy na długo pozostaną w sercach i umysłach wszystkich uczestników tej wspaniałej sportowej zabawy.

Dzieci aktywnie reprezentowały nasze przedszkole w zabawach pokonując dzielnie osiem stacji, a rodzice na trybunach (okrzykami, tamburynami, bębenkami, wuwuzelami, gwizdkami, itp.) wesoło kibicowali. Przygotowane przez organizatorów stacje to wspaniałe zabawy z piłką: nożną, siatkową, koszykową i ręczną. To również stacja gimnastyki sportowej, stacja wszechstronnego rozwoju, stacja spoczynkowa, gdzie dzieci za pomocą kredek mogły wyrazić swoje emocje, a także stacja umożliwiająca zjedzenie smacznych owoców i wypicie przygotowanych soków – super!

Na każdej stacji wykwalifikowani instruktorzy oraz zaproszeni goście – sportowcy trenujących na co dzień w różnych klubach, wspierali dzieci pokazując jak prawidłowo wykonywać sportowe zadania, dopingowali, towarzyszyli zabawie i byli blisko.

Dzieci miały okazję zobaczyć pokaz gimnastyki artystycznej uczniów z Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie, z bliska zobaczyć znanych sportowców i trenerów, bawić się na tak dużej, sportowej imprezie przy muzyce oraz przy bardzo głośnym dopingu dobiegającym z trybun. Całą imprezę prowadził niezawodny „szef” Drużyny Kangura – Adrian Szpakowski w towarzystwie wesołych maskotek, a opiekunem naszej grupy był sympatyczny instruktor – Pan Radosław.

Aktywni Przedszkolacy z Drużyny Kangura, którzy 12 stycznia przybyli na VIII edycję Orlen Przedszkoliada Tour Szczecin 2019 i podjęli aktywność fizyczną: wiedzą, gdzie mieszka Kangur, rozróżniają piłki względem dyscyplin sportowych (nożna, ręczna, siatkowa, koszykowa), zaspokoili swoją potrzebę aktywności ruchowej, poznali zasady zdrowej, sportowej rywalizacji i zachowania Fair Play, wiedzą jak bezpiecznie poruszać się w czasie zabaw i za te umiejętności zostali wynagrodzeni. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe medale, dyplomy oraz nagrody.

Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę, przestrzeganie zasad i reguł w trakcie imprezy oraz godne reprezentowanie naszego przedszkola – dyrektor Renata Klimowicz oraz nauczycielki uczestniczące w imprezie: Bożena Zajączkowska, Magdalena Sowa, Katarzyna Kołakowska, Agata Lelo. Wspaniałym rodzicom oraz wszystkim bliskim, którzy znaleźli czas i chęci, że byli z dziećmi, dobrze się bawili, głośno i wesoło kibicowali – dziękujemy w imieniu dzieci oraz kadry pedagogicznej.

Organizatorom, którzy podjęli się i przygotowali tak wspaniałą zabawę sportową dla dzieci, tu, gdzie wszystko jak „w zegarku zagrało” gratulujemy wizji i realizacji.

Projekty kreujące kulturę fizyczną wśród przedszkolaków mentalnie przygotowują dzieci do aktywności fizycznej i działania w grupie, a także wszechstronnie rozwijają osobowość dzieci. Prosimy, aby dorośli o tym pamiętali i aktywnie włączali się w działania sportowe w celu ukształtowania potrzeby podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci.

 

Opracowały: Bożena Zajączkowska, Agata Lelo