Akcja ,, Idą Święta- nie o Ssmsie a o kartce pamiętaj „

Nasze przedszkole „Promyk Słońca” w Dziwnowie zostało ku naszej uciesze zgłoszone do akcji „Idą Święta – nie o Smsie a o kartce pamiętaj” . Dzięki temu dzieci, Rodzice i Panie mogły kontynuować tradycję wysyłania kartek świątecznych. W dzisiejszych czasach, gdy internet otacza nas z każdej strony, telefony i inne sprzęty elektroniczne zachęcają swoim wyglądem i przeznaczeniem, zapominamy o tym, jak czekaliśmy na kartki świąteczne, jak wypisywaliśmy po 20 i więcej kartek, by nasi najbliżsi oraz przyjaciele otrzymali od nas świąteczne życzenia… A kartki wypełniane przez dzieci? To dopiero radość taką dostać. Dlatego to od nas dorosłych zależy, czy młodsze pokolenie będzie wiedziało, co to jest poczta, kartki pocztowe, znaczki. To my, dorośli musimy pokazać dzieciom, jak należy kartki wypełniać i jak wysyłać.
W dniach 6-7 grudnia nasze przedszkolaki wybrały się z paniami na pocztę. Wcześniej dzieci własnoręcznie wykonały rysunki na swoich kartkach a kto umiał własnoręcznie się podpisał (niejeden z nich miał do swojej dyspozycji po 2 lub trzy kartki). Przy pomocy rodziców i pań kartki zostały zaadresowane oraz wspólnie z dziećmi przyklejono znaczki. I tu zdarzały się wesołe historie, bo jak tu przykleić znaczek?  Z ogromną radością i zaangażowaniem dzieci wrzucały kartki do skrzynki na listy, tylko co będzie dalej? Panie z poczty wszystko dzieciom wyjaśniły. Teraz tylko czekać, czy obdarowani będą zadowoleni? Z całą pewnością tak. Mamy nadzieję, że taka frajda wejdzie dzieciom i ich rodzicom w krew i pracownicy z poczty będą mieć ręce pełne pracy , najbliżsi będą szczęśliwi a wysyłający będzie czuł się bliżej z osobami mieszkającymi daleko. Powodzenia dla wszystkich.
Niektórzy już dostali przesyłkę, radości było co niemiara .

Opracowała: Magdalena Sowa