Mikołajki w Publicznym Przedszkolu ,, Promyk Słońca”

dav

Święty z niespodziankami

„Idzie dobry święty ,
uśmiecha się w koło,
Grzecznym dzieciom biją
serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku
słodyczy bez liku,
Pełno dzisiaj wszędzie
radości i krzyku.”

W środę, 5 grudnia 2018 roku w Publicznym Przedszkolu „Promyk Słońca” odbyły się Mikołajki. W zabawie mikołajkowej zorganizowanej w sali widowiskowej przedszkola, bawiły się kolejno dzieci z grupy I – „Smerfy” pod kierunkiem nauczycielki Agaty Lelo przy współpracy Elżbiety Pankowskiej i grupy V – „Misie” z wychowawczynią Izabelą Łyjak przy współpracy Anny Franczak i Anity Chudy oraz dzieci z grupy II – „Duszki” pod kierunkiem nauczycielki Beaty Arczyńskiej przy współpracy Oli Galackiej i Magdaleny Jankowskiej, grupy III – „Gumisie” z nauczycielką Bożeną Zajączkowską przy współpracy Jolanty Chudy oraz grupy IV – „Tygryski” pod kierunkiem nauczycielki Katarzyny Kołakowskiej przy współpracy Magdaleny Podolskiej.
Zabawa mikołajkowa to zorganizowana sytuacja edukacyjna, której celem jest stwarzanie nastroju wyczekiwania, tajemniczości, zaciekawienia i radości. Zabawa była okazją do integracji grup przedszkolnych i aktywnego spędzania czasu w gronie rówieśników. Udział w zabawach muzyczno-ruchowych, które poprowadziła Firma „Fiesta” ze Szczecina sprzyjał kształtowaniu umiejętności społecznych dzieci odnoszących się do współdziałania w zabawach i sytuacjach zadaniowych. Przyjęcie gości w osobach Świętego Mikołaja i jego pomocnika Elfa to niecodzienna sytuacja. Biorąc pod uwagę aspekty wychowawcze, takie wydarzenia, wpływają na niwelowanie lęku przed nieznaną sytuacją, na kształtowanie umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz uczą gościnności związanej z okazywaniem szacunku i wdzięczności dla zaproszonego gościa.Wspólne zabawy z Mikołajem oraz długo oczekiwany przez dzieci moment, jakim było obdarowanie ich prezentami, ufundowanymi przez Radę Rodziców, sprzyjał nawiązywaniu relacji pomiędzy przedszkolakami, a Mikołajem oraz umożliwiał obserwację wzajemnych zachowań wśród dzieci.
Atmosfera wspólnego przeżywania i radości towarzyszyła dzieciom przez cały dzień pobytu w przedszkolu.

Opracowała:Katarzyna Kołakowska

dav
dav
dav
dav
dav