Powitanie wiosny

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Wiosna to czas radości, nadziei i budzącej się z zimowego snu przyrody. Przyjście nowej pory roku- wiosny – jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. Z nadejścia wiosny cieszą się wszyscy, a najbardziej nasze ukochane dzieci. Stęsknione ciepła i słońca przedszkolaki przygotowały jej radosne powitanie. 21. marca zebrały się na sali widowiskowej z okazji „Powitania wiosny”. Sala, w której wszyscy się zebrali, zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków, owadów. Radosną panią Wiosnę ( tę rolę pełniła pani dyrektor Renata Klimowicz) dzieci powitały wierszem, tańcem i piosenką. W strojach obowiązywał kolor zielony. Symbolicznie odprawiliśmy Marzannę do ciemnego kątka. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.
Opracowała: Grażyna Redźko